Haber Detayı
30 Ocak 2020 - Perşembe 15:00 Bu haber 3321 kez okundu
 
Başkan Ali Özgül, Sorumlular Acilen Cezalandırılmalı
Malatya Emlakçılar Odası Başkanı Ali Özgül , Sivrice Merkez üssü olan depremde Malatya'da büyük hasar gördü. Üzücü olan Deprem nedeniyle fırsatçılık yapan ev sahiplerinin çoğalması..
Gündem Haberi


Malatya Emlakçılar Odası Başkanı Ali Özgül , Malatya ve Elazığ'da meydana gelen deprem ve sonrasında meydana gelen gelişmmeler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu..

 

İlimizde Ki Deprem Sonrası Büyük Bir Panik Yaşandığı Görülmektedir, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne Müracaatlarda  Büyük Yoğunluk Yaşandığı Anlaşılıyor, Binaları Denetlenen Bir Çok Apartman Depreme Dayanıksız Olması Nedeniyle Evini Depremden Dolayı Değiştirmek İsteyenlerin Bir Fazla Olması Nedeniyle, Mülk Sahipleri Bunu Bir Fırsat Bilerek Kira Bedellerine %50 Zam Yaptıkları Anlaşılmaktadır. Ben Böyle Fırsatçılık Yaparak Evlerini Yüksek Fiyatlarla Kiraya Vermeye Çalışan Kişileri İnsaflı Olmaya Davet Ediyorum. Biz Emlakçılar Odası Olarak Bugün Tüm Meslektaşlarıma Bildirdiğim Mesajlarımda Fırsatçılık Yapan Mülkiyet Sahiplerinin Mülklerinin Kiraya Verilmesinde Aracılık Yapmamalarını Tüm Üyelerimde Rica Ettim. Eminim Ki Bu Fırsatçılık Yapan Kişileri Biz Emlakçılar Olarak Aramızda Barındırmayacağız, Fırsatçılık Yapmak İsteyerek Evlerini Değerinden Fazla Kiraya Vermek İsteyen Her Kim Olursa Odamızca İlgili Makamlara Şikayet  Edileceğini Kamu Oyu İle  Paylaşmak İstiyorum.


Başkan Özgül  , Malatya Belediyelerinde İstirhamımız, Binaların Denetlenerek Sıkıntılı Olan Yani Depreme Dayanıksız Binaların Kamuoyuna Paylaşılarak, Vatandaşların Bilgilendirilmesi, Ayrıca Bu Depremde Sıkıntılı Olan Boşaltılmasına Karar Verilen Binaların Mütahitlerin Eve Proje Kontrollerine  Cezai İşlemlerin Yaptırımların Acilen  Başlatılması Ve Kamuoyu İle Paylaşılmalıdır, Ve Sıkıntılı Binaların Mütahit Firmaların Tüm İşlemlerinin Ve Devam Eden Projelerinin Durdurulması Gerektiğini Belirtmek İstiyorum. Bu Gibi Vampirlerin Cezalandırılmaları Gerekiyor. Gram Altın Satıyormuş Gibi Daire Satan Bazı Mütahitlerinin Daha Yeni Bitmiş Konutlarındaki Sıkıntıların Olduğu Vatandaşlar Arasında Konulmaktadır, Ne Vahim Ki Yeni Yerleşim Yeri Olan Malatya’nın Batısı Karakavak Civarında Bazı Yapıların Depremde Zarar Görmesi Düşündürücüdür, Bu Yeni Binaların Denetimini Yapan Denetim Büroların Yetkilerinin Ellerinde Alınması Gerekiyor Diye Düşünüyoruz, Bunun Yanı Da Oturma Ruhsatının Alamayan Bir Çok Bitmiş İçerisinde Oturulan Daireler İlimizde Mevcuttur, Bu Bitmiş Vatandaşlara Satılan Ve Vatandaşın İçerisinde Oturduğu Apartmanların Oturma Ruhsatlarının Alınması İçin Konutları Yapan Mütahit Firmaların Uyarılarak İnşaatın Tesliminin Yapılmasına Engel Olan Eksiklerin Acilen Mütahit Firmalara  Zamanlandırılması  Gerekmektedir. Lütfen Artık Kimsenin Af Edilecek Zamanın Olmadığını, Birilerinin Korunmasının Günü Olmadığını Eminim Ki İlgililer Görmektedirler. Ben Tüm Vatandaşlarıma Seslenmek İstiyorum, Yapı Denetim Zorunluğu Uygulanmaya Başladığı 2001 Yılından Sonra Büyük Paralar Ödeyerek Depreme Dayanıklı Diye Düşünerek Aldıkları Daireleri Depreme Dayanıksızdır Boşaltılması Gerekiyor Diye Rapor Düzenlenen Daire Sahipleri, Dairelerini Yapan Mütahit Firma İle Denetimini Yapan Yapı  Denetim Firması Ve İnşaat Kontrolünü Yapan Resmiyette De Her Kim Var İse Hepsinde Davacı Olmalıdırlar, Tüm Kamuoyuna Saygı İle Durulur. 


Malatya Emlakçılar Odası Başkanı Ali Özgül

 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Başkan, Ali, Özgül,, Sorumlular, Acilen, Cezalandırılmalı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı