Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 02:04 Bu haber 3595 kez okundu
 
Başkan Adil Gevrek ; Daha Güçlü Birliktelikler Kuracağız
( MAKON ) Malatya Konfederasyonu , Doğu ve Güneydoğu Anadolu Federasyonları ve Dernekleri İle Bir Araya Gelerek İstişarelerde Bulundu.
Gündem Haberi


Malatya Konfederasyonu , İstanbul'da Daha Güçlü Birliktelikler Kuracağız

İstanbul'da bulunan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Konfederasyon , Federasyon ve İl Dernekleri Malatya Konfederasyonu  ve MASTÖB'de  bir araya gelerek güç birliği yapma konusunda istişarelerde bulundular.

 

Malatya Konfederasyonu  ve aynı zamanda   MASTÖB Genel  Başkanı Adil Gevrek  ve Yönetim Kurulu Üyerinin ev sahipliğinde toplanan  Doğu ve Güneydoğu'luı Sivil  Toplum Kuruluşu Başkan ve Yöneticileri   yaptıkları istişareler sonunda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Birliği kurulmasına karar verildi.

 

Yapılan çalıştaya Malatya Konfederasyonu  ve   MASTÖB Genel Başkanı Adil Gevrek ve Yönetim Kurulu Üyeleri Diyarbakır Dernekleri Federasyon Genel Başkanı İbrahım Yalçıntepe, Bitlis Platform Genel  Başkanı Selim Korkmaz, Mardin Federasyon Genel Başkanı İbrahım Biter,  Bingöl Abu Hayat Başkanı Sabri Bağış, Van Federasyon Genel Başkanı Feyzi Donat,  Muş Derneği Başkanı Şeref Seçkin, Urfa İş Adamları Dernek Başkanı Ömer Bahçıvan ve Yöneticiler katıldı.

 

Toplantı sonunda tüm Başkanlar adına açıklama yapan Malatya Konfederasyonu  ve  MASTÖB Genel  Başkanı Adil Gevrek bugün burada çok güzel birlikteliklere imza attık. İstanbul'da bulunan Bölgesinin ve İllerinin güçlü Sivil Toplum Örgütleri Başkan ve Yönetimleri ile istişarede bulunduk. İstişareler sonunda  yeni kurulacak olan Birliğin alt yapısını hazırlamak , Birlik  komisyonların belirlenmesi, kurulacak birliğin tüzüğünün hazırlanamsı ve delegelerin tayin edilmesi prensiplerinde anlaşılarak bir sonraki toplantıya kadar çalışmaların devamlılığı karara aldık. Bu birlikteliğin Ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.

 

Toplantı  sonunda aynı zamanda  Süper Lig'in Flaş takımı ve Doğu'nun tek temsilcisi olan  Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanıda olan Adil Gevrek gelen Başkanlara ve misafirlere günün anısına kendi il plakası olan   Yeni Malatyaspor forması hediye etti. 

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Başkan, Adil, Gevrek, ;, Daha, Güçlü, Birliktelikler, Kuracağız,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı