Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 21:52 Bu haber 3108 kez okundu
 
Arguvan'da Yaylada Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı
Arguvan ilçesinin Çakmak Yaylasında mahsur kalan vatandaşlar Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı.
Gündem Haberi


YAYLACILARIN İMDADINA MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KOŞTU

Arguvan Çakmak Yaylasında Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramının 1. ve 2. gününde etkili olan kar yağışı sonrası Arguvan ilçesinin Çakmak Yaylasında mahsur kalan vatandaşların yardımına koştu.

 

Mayıs ayında pek görülmeyen kar yağışı, Malatya da yaylacıları zor durumda bıraktı. Arguvan’ın Çakmak Yaylasına çıkan yaylacılar kar yağışı sonrası soğuktan olumsuz etkilenince Büyükşehir Belediyesinden yardım talebinde bulundular.

 

Acil çağrıya anında müdahale eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, vatandaşlara ulaşarak, battaniye ve gıda yardımında bulundu. Yaylacıların telef olan hayvanlarını bulundukları alandan çıkartılmasını sağlayan ekipler, yayla yolunda da temizlik yaptı.

 

Kar ve yağmur sonrası, soğukların kendilerini olumsuz etkilediğini belirten yaylacılar, “Yağış sonrası yollarımız kapandı. Erzak sıkıntısı yaşıyorduk. Hayvanlarımızın da bir kısmı telef olunca, Büyükşehir Belediyesinden yardım istedik. Sağolsunlar ekipler bayram seyran demeden bize yardıma koştular. Erzak ve gıda yardımı getirip, yollarımızı temizlediler. Telef olan hayvanlarımızı çıkardılar. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan olmak üzere bizden yardımlarını esirgemeyen tüm Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyoruz” dediler.

Kaynak: (Bülten ) - Bülten Haberler Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: Arguvan'da, Yaylada, Mahsur, Kalan, Vatandaşlar, Kurtarıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı