Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 18:30 Bu haber 2012 kez okundu
 
5 Gün Boyunca İstanbul Malatya'yı Dolu Dolu Yaşadı
Geleneksel Hale Gelen Ve Bu Yıl 3.Sü Düzenlenen İstanbul Yenikapı Malatya Günleri Ziyaretçi Akınına Uğradı.
Siyaset Haberi


3. İstanbul Malatya Günleri Dolu Dolu Geçti

Geleneksel Hale Gelen Ve Bu Yıl 3.Sü Düzenlenen İstanbul Yenikapı Malatya Günleri Başladığı  Çarşamba Gününden , Bittiği Pazar Günü Akşamına Kadar Düzenlenen Muhteşem Bir Organizasyonla  Ve Her Gün Yüzbinlerce Misafirin Ziyaretleri İle Dolu Dolu Bir Şekilde Geçti.

 

Madef Malatya Dernekler Federasyonunun Geçen İki Yılda Büyük Emeği Olduğu Gibi Bu Yılda ,  Başta Yine Madef’in Öncülüğünde  , Malatya Konfederasyonu , Malatya Valiliği , Malatya Büyükşehir Belediyesi Ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Katkılarıyla Düzenlenen 3. İstanbul Malatya Günleri Yoğun Bir Katılımla Gerçekleştirildi.

 

9 Ekim Çarşamba Günü Başlayan Ve  13  Ekim Pazar Günü Biten 3. İstanbul Malatya Günleri Tam Anlamıyla İstanbul’da Malatya’nın Tarihi , Kültürü , Sanatı , Yemekleri , Folkloru  Kısacası Adı Malatya İle Özdeşleşmiş Her Anın Yenikapı’ya Taşınması  5 Gün Boyunca Stantları Ziyaret Eden Misafirlerine Unutulmaz Anlar Yaşattı.

 

5 Gün Boyunca Devam Eden Etkinliğe İstanbul Ve Bölgesinde Yaşayan Malatya’lılar  Ve Malatya Kültürünü , Coğrafyasını , Türkülerini , Yemeklerini  Ve Her Biri Ayrı Ayrı Ünlü Başta Malatya Kayısısı Olmak Üzere , Hekimhan’ın Cevizi , Akçadağ’ın Armudu , Arapgir’in Üzümü , Doğanyol’un Narı Ve Tutu , Pütürge’nin Meşhur Geven Balı ,  Malatya’nın Tavası , Kiraz Yapraklı Sarması, Analı Kızılı Köftesi , Yufkası Ve Tandır Ekmeği Gibi Adı Malatya İle Özdeşleşmiş Bir Çok Bir Birinden Lezzetli Ürünleri Tatma Ve Alma Şansı Buldu.

 

Yenikapı’ya Gelen Misafirler 5 Gün Boyunca Her Akşam Ulusal Ve Yerel Sanatçılardan Malatya Türküleri , Arguvan Ve Doğanşehir Polat Ağzı Türküler Dinleyip Halay Çekip Gönüllerince Eğlendiler.

 

3. İstanbul Malatya Günleri 5 Gün Boyunca İstanbul Ve Bölgesinde Görev Yapan Bir Çok İl Ve İlçenin Belediye Başkanları , Kaymakamlar , Milletvekilleri , Daire Ve Kurum Başkan Ve Müdürleri , Malatya’lı Stk Temsilcileri 81 İlin Stk Başkan Ve Temsilcileri Yanı Sıra Yüz Binlerce Vatandaş Katıldı.

Kaynak: (Malatya Haber Ajans) - Haber Merkezi Editör: Hidayet ÖZPOLAT
 
Etiketler: , 5, Gün, Boyunca, İstanbul, Malatya'yı, Dolu, Dolu, Yaşadı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Modül 1


 

Haber Yazılımı